طراحي سايت | طراحي اپليكيشن | فروشگاه ساز
طراحي سايت | طراحي اپليكيشن | فروشگاه ساز

هتلداري چيست

هتلداري به معناي وسيع كلمه شامل خدمات مختلف ودائم و مستمر به مسافران ، تاَمين وسايل رفاه و آسايش كامل آنان مي باشد تا آنها را كاملاً راضي نگهدارد.

به گزارش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران وجود هتل چه براي افراد داخل يك ملت و چه براي مسافرين خارجي يك اصل ضروري است و بدست آوردن درآمد از طريق مسافرت و صنعت توريسم آنقدر رونق يافته همه كشورها نيز با همه مشكلاتي كه در پيش رو هست تصميم به ايجاد اين رشته درآمدزا نموده و آنچه در اين شغل اهميت دارد هماهنگي تمامي بخش هاي كشور براي رونق اين صنعت مهم و حياتي است به هر حال محل اشتغال فارغ التحصيلان اين رشته در مرحله اول هتل هاست.

هتلداري رشته‌اي است كه دانشجويان در آن با مشخصات انواع مؤسسات پذيرايي، اصول و معيارهاي انتخاب، شناخت و خريد وسايل و تجهيزات لازم براي مؤسسات پذيرايي، تقسيم كار دراين گونه مؤسسه‌ها، رزرواسيون، منوشناسي و منونويسي، شناخت مواد غذايي و انرژي ‎غذايي آنها، چگونگي نگهداري مواد غذايي، تهيه انواع غذاها، پيش غذاها وشيريني‌ها، بهداشت مواد غذايي، بهداشت كار و ايمني در محيط آشپزخانه مؤسسات پذيرايي و به طور كلي اداره و مديريت مناسب يك هتل، متل، رستوران آشنا مي‌شوند. 

آنها همچنين بايد به زبان انگليسي و يك زبان پركاربرد ديگر مسلط باشند و قادر به برقراري روابط اجتماعي خوبي باشند. هر كسي بدون قيد وشرط ، صرفاً با داشتن مقداري سرمايه ، شايستگي انجام كارهتلداري را ندارد،هتلداري با توجه به وسعت يافتن دامنه مسافرت و جهانگردي و گسترش روز افزون آن ، امر بسيار مشكلي است. 

هتلدران به طور دائم با مشكلات اقتصادي و نوسان قيمتها روبرو هستند ازاين رو بايد بخوبي بتوانند خود را با اين تغيير قيمتها تطبيق دهند و سياست مبتني بر كسب در آمد موزون و تعيين شده خود را دنبال نمايند. 

از برجستگيها وامتيازات مديران هتلها آن است كه رشد قيمتها وفعاليتهاي اقتصادي خودرا بطور سالانه برنامه ريزي مي كنند و اين توانايي فكري وبينش صحيح از بزرگترين امتيازات مديران به شمارمي آيد.مديريت هتل بايد با تكنولوژي ، سيستم هاي جديد آشنا باشد.

هتلداري امروز فقط به سرو غذا از چپ يا راست گذاشتن غذا نيست ، چون اكثر مسافران نمي دانند كه از چپ غذا گذاشتن صحيح است يا از راست سرو كردن ، ولي بقيه را درك مي كنند ، مثل تميز بودن ، مبلمان راحت ، با ادب رفتار نمودن . مديريت بايد هر راه حلي را درك كند.

برترين شركت‌هاي هتلداري جهان

گروه هتلداري كارلسون

گروه هتلداري ويندهام

موسسه هتلداري بين‌المللي ماريوت

هتل هيلتون

گروه هتلداري آكور

گروه‌ هتلداري بست وسترن

هتل‌ و تفرجگاه‌هاي استاروود

گروه هتلداري بين‌المللي هيات

https://www.yjc.ir/fa/news/4039455/%D9%87%D8%AA%D9%84%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

ادامهـ مطلبـ
| ۲۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۲:۰۴ | قنمي
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

آخرین مطالب ارسالی

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان