طراحي سايت | طراحي اپليكيشن | فروشگاه ساز
طراحي سايت | طراحي اپليكيشن | فروشگاه ساز

طراحي سايت اختصاصي چيست؟

در طراحي سايت اختصاصي پروژه مورد نظر نسبت به خواسته هاي مشتريان به صورت كدنويسي شده طراحي مي گردد. در اين مدل پروژه ها ابتدا مشتري جزئياتي از پروژه مورد نظر خود را به شركت طراحي سايت ارائه مي دهد تا برآورد زماني طراحي سايت و هزينه هاي مربوط به آن تعيين گردد. در اين پروژه ها شرح پروژه از اهميت بالايي برخوردار است و مي توان گفت هر چقدر شرح پروژه كامل تر باشد، نتيجه نهايي طراحي سايت اختصاصي رضايت بيشتري را براي مشتريان در پي خواهد داشت. در شركت طراحي سايت نوپرداز روال كاري به اين صورت مي باشد كه ابتدا مشتري طرح گرافيكي مورد نظر خود را تاييد مي كند و پس از آن تيم برنامه نويسي شركت شروع به پياده سازي سايت اقدام مي نمايد.

طراحي سايت 

طراحي سايت اختصاصي چگونه است؟

در طراحي سايت هاي اختصاصي همه چيز از اول برنامه نويسي مي شود و روند كاري آن با طراحي سايت با استفاده از سيستم هاي مديريت محتوا و قالب هاي آماده متفاوت است. اين مدل سايت ها توسط يك تيم قابل پياده سازي است و هر چقدر پروژه گسترده تر باشد، به نسبت آن نيرو هاي بيشتري براي طراحي سايت مورد نظر نياز است. اين مدل پروژه ها چون كاملا بر اساس نياز مشتري پياده سازي مي شوند، در صورتي كه تجزيه و تحليل هاي ايده اوليه به خوبي صورت گرفته باشد و شرح پروژه كامل باشد، سود زيادي را براي مشتريان خواهد داشت. 

شركت طراحي سايت نوپرداز با بهره گيري از تيمي حرفه اي و با تجربه پروژه هاي طراحي سايت اختصاصي را به صورت كاملا دقيق و مطابق با نياز هاي مشتريان پياده سازي مي نمايد. از جمله مهم ترين مواردي كه مورد نظر شركت است، كاربرپسند بودن وب سايت شما و امنيت آن مي باشد كه اين مورد همواره جز اصلي ترين مواردي است كه در شركت طراحي سايت نوپرداز به آن ها پرداخته خواهد شد.

طراحي سايت با قالب هاي آماده

طراحي سايت با قالب هاي آماده، سايت هايي هستند كه در گذشته طراحي شده اند و اكنون به صورت رايگان و يا با هزينه كمي فروخته مي شوند. در طراحي سايت با استفاده از قالب هاي آماده اغلب از قالب هاي آماده اي استفاده مي شود كه شباهت زيادي به سايت مورد نظر شما دارد. هزينه استفاده از اين قالب ها نسبت به طراحي سايت اختصاصي كمتر بوده و در مواردي كه مشتريان انتظارات ويژه اي از وب سايت خود ندارند مورد استفاده قرار مي گيرد. 

از مزاياي مهم قالب هاي آماده بدون هزينه بودن يا كم هزينه بودن آن ها است و شما مي توانيد قبل از خريد قالب آن را به صورت كامل آناليز كنيد. اما معايب اين وب سايت ها زياد هستند كه از جمله آن ها مي توان به منعطف نبودن آن ها و عدم سازگاري اين وب سايت ها با اصول سئو و بهينه سازي اشاره داشت. معمولا كار پنل هاي كاربري اين سيستم ها آسان نبوده و نياز به جلساتي براي آموزش آن به مشتريان مي باشد.

زبان هاي برنامه نويسي در طراحي سايت اختصاصي

طراحي سايت اختصاصي 

معروف ترين زبان هاي برنامه نويسي براي طراحي سايت به صورت اختصاصي php و asp هستند ولي از زبان هاي ديگري مانند جاوا و ruby نيز مي توانيم براي طراحي وب سايت مورد نظر خود استفاده نماييم. زبان asp با استفاده از كتابخانه هاي دات نت و بستر ويندوز، براي انجام پروژه هاي وب  مورد استفاده قرار مي گيرد. زبان برنامه نويسي php هم با بهره گيري از بستر قدرت مند لينوكس و يونيكس براي پياده سازي پروژه هاي طراحي سايت مورد استفاده قرار مي گيرد. مديريت پايگاه داده در اين زبان با استفاده از mysql مي باشد. زبان طراحي سايت php به دليل متن باز بودن آن قابليت توسعه و رشد زيادي دارد و به همين دليل پروژه هاي طراحي شده با استفاده از اين زبان از قابليت انعطاف پذيري بالايي برخوردارند.

در آخر اين كه اگر مي خواهيد مناسب ترين انتخاب را براي طراحي وب سايت مد نظر خود داشته باشيد ابتدا به اين موضوع فكر كنيد كه چقدر در كسب و كار خود جدي هستيد. قالب هاي آماده اغلب وب سايت هايي هستند كه مطالبق با نياز شما طراحي نشده اند. شما مي توانيد براي شروع كار وب سايت خود از اين قالب ها استفاده كنيد اما پياده سازي يك كسب و كار اينترنتي حرفه اي اغلب با استفاده از طراحي سايت اختصاصي صورت مي گيرد و بايد لازم است كه مراحل بعدي مورد توجه شما قرار گيرد.

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۲:۳۵ | قنمي
،

معرفي حرفه اي ترين اپليكيشن هاي خبري دنيا

هنوز هم استفاده از روزنامه و مجلات براي آگاهي از اخبار و اطلاعات جديد رواج دارد. اما با گسترش اينترنت و فضاي مجازي منابع خبري متعددي براي اطلاع از اخبار روزانه وجود دارد. خيلي از كاربران اينترنت با استفاده از سايت ها و حتي شبكه هاي اجتماعي از اخبار مختلف آگاه مي شوند. اما مشكلي كه وجود دارد اين است كه همه ي اين منابع خبري معتبر و قابل اطمينان نيستند. و تشخيص خبرهاي راست از دروغ بسيار مشكل مي شود. پس كاربران در محيط مجازي بايد بسيار دقت كنند و از صحت اخبار آگاه شوند.

در اين مقاله قصد داريم به معرفي و بررسي اپليكيشن هاي خبري بپردازيم. اين بررسي در جهت امكانات  اين اپليكيشن ها در حوزه فناوري و اطلاعات است.

حرفه اي ترين اپليكيشن هاي خبري دنيا

Drudge Report

اپليكيشن خبري حرفه اي 

Drudge Report يك اپليكيشن براي دستيابي به آخرين اخبار است. اين اپليكيشن آخرين و جديدترين اخبار جهان را در اختيار كاربران خود قرار مي دهد. همچنين اين اپليكيشن قابليت سفارشي سازي دارد و مي توانيد ستون ها و متون را سفارشي سازي كنيد. خبرها براي استفاده و خواندن در موبايل و تبلت بهينه سازي شده اند. همچنين امكان اشتراك گذاري خبرها در شبكه هاي اجتماعي مانند توييتر، فيسبوك و ... وجود دارد.

Feedly

اپليكيشن Feedly 

فيدلي يك اپليكيشن محبوب خبري است. اين اپليكيشن براي اكثر سيستم عامل ها مانند اندرويد، ios، ويندوز و ... طراحي شده است.

امروزه مردم علاقه بسياري به اطلاع سريع از انواع خبرها دارند. در اين ميان اپليكيشن هاي خبري به كمك كاربران شتافته و دسترسي آن ها را به انواع خبرها آسان مي كنند. يكي از اين اپليكيشن ها فيدلي است، كه با استفاده از آن مي توان به آساني به انواع خبرها در حوزه هاي مختلف دست پيدا كرد. از ويژگي هاي مثبت اپليكيشن خبري فيدلي مي توان به طراحي ساده و كارآمد، شخصي سازي و دسته بندي خبرها اشاره كرد.

فيدلي مي تواند با انواع شبكه هاي اجتماعي مانند فيسبوك، توييتر و ... ارتباط برقرار كند. به اين ترتيب كاربران مي توانند به راحتي اخبار مورد نظر خود را در شبكه هاي اجتماعي با ديگران به اشتراك بگذارند.

Flipboard

اپليكيشن خبري Flipboard حرفه اي 

Flipboard نام يكي ديگر از اپليكيشن هاي محبوب خبري مي باشد. اين اپليكيشن ابتدا براي آيفون طراحي شده بود؛ اما پس از مدتي نسخه اندرويد آن نيز طراحي و ساخته شد، و در اختيار كاربران قرار گرفت. با اين اپليكيشن كاربران مي توانند به راحتي به اخبار مهم دسترسي پيدا كرده و برخي از آن ها را براي مطالعه دقيق تر ذخيره نمايند. اپليكيشن Flipboard مجموعه اي از انواع بهترين سايت هاي دنيا را در اختيار دارد. كاربران مي توانند عناوين اخبار مورد علاقه خود را انتخاب كنند تا هميشه از جديدترين اخبار در زمينه مورد نظر مطلع شوند.

News Republic

اپليكيشن حرفه اي News Republic 

News Republic از اپليكيشن هاي خبري و مهم رايگان است. كاربران با استفاده از اين اپليكيشن مي توانند انواع دسته بندي هاي اخبار را از بهترين سايت هاي دنيا در اختيار داشته باشند. اين اپليكيشن بسيار ساده طراحي شده است اما در عين حال هوشمند است، و پس از مدتي علائق كاربر را مي فهمد و سعي مي كند اخبار را بر اساس علائق كاربر فيلتر كند. اين اپليكيشن در نسخه هاي اندرويد و ios ارائه شده است.

منبع: طراحي اپليكيشن نوپرداز

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۱:۵۹ | قنمي
،

الگوريتم RANK BRAIN در سئو سايت

rank brain يك الگوريتم هوش مصنوعي و يادگيري ماشين است. اين الگوريتم درخواست جستجوهاي گوگل را مورد پردازش قرار مي دهد و مرتب مي كند. rank brainدر مواجهه با كلمات ناآشنا، كلمات مشابه را حدس زده و جستجو را بر اساس همان كلمات انجام مي دهد. همچنين اين الگوريتم براي نمايش مطالبي با كلمات كليدي متفاوت و طولاني بسيار كاربردي است. نتايج جستجوي عبارت بر اساس اين الگوريتم در كشورهاي مختلف متفاوت است. به صورت كلي الگوريتم rank brain مي تواند كلمات و الگوهاي جديد را شناسايي كند و آن ها را ياد بگيرد.

هوش مصنوعي و يادگيري ماشين

هوش مصنوعي يعني طراحي سيستم هاي كامپيوتري به صورتي كه كامپيوتر بتواند تا حد ممكن مانند انسان فكر يا عمل كند.

الگوريتم هاي يادگيري ماشين الگوريتم هايي هستند كه بدون كمك انسان مي توانند به جمع آوري اطلاعات پرداخته، از اطلاعات استفاده كنند و عملكرد خود را بهبود بخشند.

اهميت rank brain

اين الگوريتم يكي از الگوريتم هايي است كه مشخص مي كند چه نتايج و چه سايت هايي در صفحه جستجوي گوگل نمايش داده شوند؛ همچنين مشخص مي كند كه اين سايت ها در كدام قسمت و كدام صفحه جستجوگر گوگل به نمايش درآيند. تقريبا مي توان گفت بين الگوريتم هاي موجود براي ارزيابي سايت الگوريتم rank brain از مهمترين آن ها به شمار مي رود.

با استفاده از اين الگوريتم نتايج غير مرتبط با موضوع جستجو شده كمتر نمايش داده مي شود؛ و كاربران تجربه ي بهتري از كار با موتور جستجوي گوگل كسب مي كنند. الگوريتم rank brain با توجه به تاريخچه جستجوي كاربر، موقعيت مكاني و ... سعي مي كند نزديكترين نتايج مورد نظر كاربر را نمايش دهد.

البته مي توان گفت گوگل در تمامي جستجو ها از اين الگوريتم استفاده نميكند. بلكه در جستجوهاي حساس يا كلمات كليدي طولاني اين الگوريتم به ميدان مي آيد.

الگوريتم سئو سايت 

چگونگي تاثير الگوريتم rank brain بر سئو و بهينه سازي سايت

يكي از مهمترين عوامل موثر در سئو سايت، استفاده از كلمات كليدي مي باشد. كلمات كليدي بايد آن كلماتي باشند كه مشتريان كسب و كار شما آن را در گوگل جستجو مي كنند. پس انتخاب كلمات كليدي امري مهم است كه بايد با دقت انجام شود. انتخاب كلمه كليدي مناسب كه پايه سئو مي باشد؛ قسمتي است كه rank brain بيشترين تاثير را روي آن دارد. البته الگوريتم اصلي موتور جستجوي گوگل مرغ مگس خوار نام دارد و rank brain بخشي از الگوريتم اصلي گوگل مي باشد.

ديگر سئو محتوا بر اساس يك كلمه كليدي مفيد واقع نمي شود. با وجود الگوريتم rank brain بايد به جست و جوي معنايي اهميت بسياري قائل شد و هميشه در پي اين بود كه دقيقا كاربر چه جملاتي را جستجو مي كند و چه مي خواهد بخواند. همچنين با تمركز بر روي كلمات كليدي طولاني كه به نظر كاربر نزديك باشد مي توانيد به رتبه بهتري در موتور جستجوي گوگل دست پيدا كنيد.

با استفاده از اين الگوريتم و تكنولوژي هوش مصنوعي به كار رفته در آن، نقش تكنيك هاي سئو كلاه سياه روز به روز كم رنگتر از قبل مي شود. يقينا با وجود اين الگوريتم، جستجوي كلمات كليدي طولاني يا حتي جملات راحت تر شده و نتايج بهتري به دست مي آيد. پس مي توان گفت با نتايج دقيق اين الگوريتم توجه به توليد محتواي با كيفيت و اصول سئو بيش از پيش اهميت پيدا مي كند.

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۱:۲۰ | قنمي
،

امكانات بهترين سايت هاي خبري چيست؟

عصر، عصر اطلاعات است. و اينترنت نيز كه نقش پررنگي در زندگي انسان پيدا كرده است؛ يكي از ابزار انتقال اين اطلاعات به حساب مي آيد. امروزه مردم بيشتر از اينترنت به جاي روزنامه ها و مجلات مختلف استفاده مي كنند. با اين اوصاف وجود سايت هاي خبري بديهي است؛ و تعداد اين سايت هاي خبري رو به افزايش است. اما در اين ميان سايت هاي خبري با امكانات و طراحي عالي، ظاهر ساده و كاربر پسند و منابع موثق و اخبار به روز و كاملا درست كمتر ديده مي شود.

در اين مقاله قصد داريم به بررسي بهترين سايت هاي خبري و امكانات و ويژگي آن ها بپردازيم.

ليست مهم ترين امكانات سايت هاي خبري

 • محتواي باكيفيت، ساده و خوانا و استفاده از تگ هاي هدر
 • انتشار اخبار صحيح همراه با منبع
 • دسته بندي، چيدمان و گرافيك سايت بايد مناسب سايت هاي خبري باشد؛ به طوري كه كاربر به آساني بتواند به اخبار مورد نظر دسترسي داشته باشد.
 • طراحي واكنشگرا و سئو شده قالب سايت
 • رعايت تمامي نكات سئو
 • به روز رساني اخبار
 • استفاده از تصاوير با كيفيت و تا حد ممكن كم حجم
 • امكان ارسال ايميل خبري توسط كاربران
 • قرار دادن زبان هاي ديگر در زير دامنه ها
 • استفاده از انواع عكس و فيلم در كنار خبر
 • احترام به باورهاي ديني و سنتي اقوام مختلف
 • بي طرف بودن در مسائل مختلف و پرهيز از سياست زدگي

معرفي بهترين سايت هاي خبري

پس از بررسي ويژگي ها و امكاناتي كه باعث مي شوند يك سايت خبري در زمره سايت هاي خبري خوب قرار بگيرد. قصد داريم سايت هاي خبري را كه از اين ويژگي ها برخوردارند معرفي كنيم. البته بايد به اين نكته توجه كرد هركدام از سايت هاي معرفي شده تعدادي از اين ويژگي ها را دارا مي باشند. پس در اين صورت زمينه براي پيشرفت اين سايت ها يا طراحي سايت هاي خبري جديد كه بتواند تمام موارد گفته شده را در بر گيرد وجود دارد.

سايت خبري باشگاه خبرنگاران جوان

اين سايت خبري رشدي صعودي داشته و از پربازديدترين سايت هاي خبري ايران است. اين سايت متعلق به باشگاه خبرنگاران جوان ملي است. بيشترين  بازديد از اين سايت خبري از طريق گوگل مي باشد.. اما اين سايت با مشكلات و معايبي از جمله سئو نامناسب قالب، نداشتن بخش نمايش اخبار مرتبط در صفحات داخلي سايت و چندين ايراد ديگر همراه است.

خبرگزاري فارس

خبرگزاري فارس داراي رتبه 21 الكسا در ايران است كه بسيار خوب است. بيشتر ورودي اين سايت نيز از طريق گوگل مي باشد. اما از نكات منفي مشاهده شده در اين سايت مي توان به كم بودن سرعت لود صفحات و استفاده از تصاوير با حجم بالا و بهينه سازي نشده اشاره كرد.

سايت خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)

اين سايت رتبه 29 الكسا را به خود اختصاص داده است. ايسنا به جهاد دانشگاهي وابسته است. مخاطبان اين سايت علاوه بر كاربران عادي، روزنامه ها و مطبوعات نيز هستند كه اكثر اخبار خود را به نقل از ايسنا بيان مي كنند. اطلاعات و اخبار اين سايت اكثرا از منابع موثق هستند و اخبار هميشه در حال به روز رساني مي باشند.

سايت خبرگزاري فاكس نيوز

خبرگزاري فاكس نيوز از برترين و مهمترين خبرگزاري هاي آمريكاست. با اينكه شعار اين خبرگزاري  ادعا بر بي طرفي فاكس نيوز دارد؛ اما جهت گيري سياسي خبرگزاري فاكس نيوز به جمهوري خواهان تمايل دارد و در پوشش اخبار بي طرف نيست. وب سايت خبري فاكس نيوز در سال 1995 شروع به كار كرد و سايت آخرين اخبار را پوشش مي دهد.

سايت خبرگزاري بي بي سي

بخش عمده فعاليت هاي بي بي سي ارائه سرويس هاي خبري است. اين خبرگزاري از مهمترين خبرگزاري هاي دنيا به شمار مي رود. همچنين اين خبرگزاري تمامي سرويس هاي خبري خود را در چندين زبان مختلف به مردم دنيا ارائه مي دهد. خبرگزاري بي بي سي فعاليت هاي خود را علاوه بر سايت از طريق شبكه ي تلويزيوني و راديويي نيز انجام مي دهد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۰:۳۹ | قنمي
،

آخرین مطالب ارسالی

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان